• Fantastic Four

    ★★★★★

  • Groot's Pursuit

    ★★★

  • The Little Guy

    ★★★½

  • Groot's First Steps

    ★★★

  • Prey

    ★★★

  • Groot Takes a Bath

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Magnum Opus

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • SCP: Overlord

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • SCP: Ghost Town

    ★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Glass

    ★★½