• No Time to Die

    ★★★★

  • Akakiri

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Duel

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Blue Miracle

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Banker

    ★★½

  • Hillary

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Midway

    ★★★

  • The Devil Next Door

    ★★

  • The Outpost

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • The Last Full Measure

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • Harriet

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Pure

    ★★★