• South Park: Post Covid

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Four Journeys

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • My Best Friend Anne Frank

    ★★★

  • De Grote Sinterklaasfilm: Trammelant in Spanje

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No. 10

    ★★★★

  • Quicksand

    ★★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • My Father is an Airplane

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Judgement

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Rebels @School

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Do Not Hesitate

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • There is no path

    ★★★½

  • A Week Away

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • The Forgotten Battle

    ★★★

  • Silence of the Tides

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Dick Maas Method

    ★★★½

  • The East

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Mandibles

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Peninsula

    ★★

  • The Secret Garden

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★