Jortvs95 has logged 180 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
South Park: Post Covid

South Park: Post Covid

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Caché

Caché

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Silence of the Tides

Silence of the Tides

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Four Journeys

Four Journeys

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The Judgement

The Judgement

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
29
De Grote Sinterklaasfilm: Trammelant in Spanje

De Grote Sinterklaasfilm: Trammelant in Spanje

2021
×
★★
Edit this entry  
28
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Ballad of a White Cow

Ballad of a White Cow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Marriage Escape

The Marriage Escape

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
No. 10

No. 10

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Quicksand

Quicksand

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Columnist

The Columnist

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
My Father is an Airplane

My Father is an Airplane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry