Jortvs95 has logged 19 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
Read the review Edit this entry  
12
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
F9

F9

2021
×
★★
Edit this entry  
07
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Edit this entry