RSS feed for Jose

Jose has watched 11 films released in the 1960s.

  • Even the Wind Is Afraid

    ★★½

  • Wait Until Dark

    ★★★★

  • It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

  • Repulsion

    ★★★½

  • A Fistful of Dollars

    ★★★½

  • Strait-Jacket

    ★★★

  • The Whip and the Body

    ★★★

  • Black Sabbath

    ★★★

  • The Innocents

    ★★★★

  • Mother Joan of the Angels

    ★★★½

  • Black Sunday

    ★★★½