Sort by

Jose has logged 43 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Date

First Date

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knocking

Knocking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Unholy

The Unholy

2021
×
Read prior review Edit this entry  
27
Sator

Sator

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sanzaru

Sanzaru

2020
×
Edit this entry  
19
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Unholy

The Unholy

2021
×
Read prior review Edit this entry  
15
Maria Full of Grace

Maria Full of Grace

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Read prior review Edit this entry  
14
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Night

The Night

2020
×
Edit this entry  
10
Reversal of Fortune

Reversal of Fortune

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chlorine

Chlorine

2019
×
Edit this entry  
07
Wild

Wild

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Violation

Violation

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Read prior review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry