Sort by

Josef has logged 40 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry