Sort by

Josef has logged 43 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Superman II: The Richard Donner Cut

Superman II: The Richard Donner Cut

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Superman

Superman

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read prior review Edit this entry  
25
Stripes

Stripes

1981
×
★★★
Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Larry David: Curb Your Enthusiasm

Larry David: Curb Your Enthusiasm

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Edit this entry  
15
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman

Batman

1989
×
★★★
Edit this entry  
04
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry