• Man on Fire

    ★★★½

  • Old School

    ★★½

  • Holy Motors

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Celebration

    ★★★★

  • 24 Hour Party People

    ★★★½

  • Good Vibrations

    ★★★★

  • Tremors

    ★★★

  • Beyond the Hills

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★★