RSS feed for JoseMaximiliano

JoseMaximiliano has watched 72 thrillers.

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • The Silence

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • The Professor and the Madman

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • The Prodigy

    ★★★

  • Luce

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Monos

    ★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Serenity

    ½

  • Close

    ★★

  • Glass

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Bird Box

    ★½

  • High Life

    ★★★

  • Widows

    ★★½

  • Halloween

  • The Nightingale

    ★½

  • The Nun

  • Destroyer

    ★★★★

  • Solo

    ½

  • Cam

    ★★★

  • Adrift

    ★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • Truth or Dare

    ½

  • Upgrade

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Mother

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Thoroughbreds

    ★½

  • Hush

    ★★★

  • The Gift

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Enemy

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★

  • Contagion

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★★

  • Beau

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★★★

  • Children of Men

    ★★★★★