• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Once Upon a Time in Queens

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★½

  • McCartney 3, 2, 1

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The War with Grandpa

    ½

  • The Stunt Double

  • Hamilton

  • Greyhound

    ★★½

  • Middleditch & Schwartz

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Banker

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★★★½

  • Midway

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Pete Correale: For Pete's Sake

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Mister America

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Battle at Big Rock

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Kill Team

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★