Sort by

Joseph has logged 70 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
2012

2012

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Help

Help

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Anna

Anna

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Respect

Respect

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
9/11: Life Under Attack

9/11: Life Under Attack

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
9/11: The Falling Man

9/11: The Falling Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wrecking Crew

The Wrecking Crew

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry