• A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • The Lion King

    ½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Anna

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Men in Black: International

    ½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Ma

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Highwaymen

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ½

  • David Bowie: Finding Fame

    ★★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • The Prodigy

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Serenity

  • The Kid Who Would Be King

    ★½

  • A Dog's Way Home

    ★★★

  • Glass

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Holmes & Watson

    ½

  • Welcome to Marwen

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Second Act

    ★★★

  • Robin Hood

    ½

  • Instant Family

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Creed II

    ★★★★½

  • Bird Box