• Transformers: The Last Knight

  • Despicable Me 3

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

  • Good Time

  • 47 Meters Down

  • The Beguiled

  • Cars 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ½

  • The Mummy

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baywatch

  • Alien: Covenant

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Hatton Garden Job

    ★★½

  • The Fate of the Furious

  • Ghost in the Shell

  • Power Rangers

  • The Boss Baby

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Beauty and the Beast

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • xXx: Return of Xander Cage

  • Why Him?

  • Assassin's Creed

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★½

  • The Great Wall

  • Allied

  • Patriots Day

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

  • Ouija: Origin of Evil

  • Jack Reacher: Never Go Back

  • Inferno

  • Split

    ★★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • Storks

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

  • The Magnificent Seven

  • Deepwater Horizon

  • Lady Macbeth

  • Sing

  • Free Fire

  • Hacksaw Ridge

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

  • Imperium

  • Ben-Hur

    ½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Jason Bourne

  • Ghostbusters

    ½

  • The Young Offenders

  • Star Trek Beyond

  • The Legend of Tarzan

  • Independence Day: Resurgence

    ½

  • Ice Age: Collision Course

  • The Secret Life of Pets

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★½

  • Central Intelligence

  • Finding Dory

  • Lights Out

  • Now You See Me 2