Sort by
  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Turning

    ★½

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Blue Story

    ★★½

  • Frozen II

    ★½

  • Last Christmas

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Playing with Fire

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • I Lost My Body

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

  • The Curse of La Llorona

  • The Highwaymen

  • Dumbo

  • Good Boys

  • Us

  • Captain Marvel

  • Leaving Neverland

  • Cold Pursuit

  • The Prodigy

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Alita: Battle Angel

  • Fighting with My Family

  • Serenity

  • The Kid Who Would Be King

  • A Dog's Way Home