RSS feed for ‮رِجاء الازرق‬
  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Spenser Confidential

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Masameer: The Movie

    ★★★

  • Togo

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★½

  • 6 Underground

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Eli

    ★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Unbelievable

  • Harriet

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★

  • Point Blank

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Jo Koy: Comin’ In Hot

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Breakthrough

  • Missing Link

    ★★★½

  • Astro Kid

    ★★★½

  • Kevin Hart: Irresponsible

    ★★½

  • 27th of Shaban

  • Shazam!

    ★★★½

  • Curtain

  • The Rat

  • The Act

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Us

    ★★

  • For Sama

  • Good Boys

    ★★½