Josh has logged 282 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★
Read the review Edit this entry