Sort by

Josh has logged 468 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Night Oppy

Good Night Oppy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nan Movie

The Nan Movie

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Living

Living

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sr.

Sr.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scrooge: A Christmas Carol

Scrooge: A Christmas Carol

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Reef: Stalked

The Reef: Stalked

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Grimcutty

Grimcutty

2022
×
Read the review Edit this entry