Josh Ceranic has logged 179 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★½
Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tora! Tora! Tora!

Tora! Tora! Tora!

1970
×
★★½
Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
13
Source Code

Source Code

2011
×
★★
Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
08
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Edit this entry  
18
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★½
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mr. Holland's Opus

Mr. Holland's Opus

1995
×
Edit this entry  
05
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Front Page

The Front Page

1974
×
★★★
Edit this entry  
22
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Edit this entry  
21
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
8½

1963
×
★★★½
Edit this entry