RSS feed for Josh
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Holes

Holes

2003
×
Edit this entry  
18
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
Read the review Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Tag

Tag

2018
×
Edit this entry  
28
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
Edit this entry  
16
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
Edit this entry  
14
Hitch

Hitch

2005
×
Edit this entry  
12
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
Edit this entry  
11
1922

1922

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
11
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Read the review Edit this entry  
10
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Read prior review Edit this entry  
01
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Unsane

Unsane

2018
×
Edit this entry  
22
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Read the review Edit this entry  
17
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Risky Business

Risky Business

1983
×
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
Annihilation

Annihilation

2018
×
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
16
Waitress

Waitress

2007
×
Edit this entry  
15
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
Edit this entry  
10
Kung Fu Yoga

Kung Fu Yoga

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
License to Wed

License to Wed

2007
×
Edit this entry  
05
Stardust

Stardust

2007
×
Edit this entry  
03
Wind River

Wind River

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Duellists

The Duellists

1977
×
Read the review Edit this entry  
23
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Edit this entry  
20
The Informant!

The Informant!

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
Edit this entry  
15
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brick

Brick

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Godless

Godless

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
Edit this entry  
25
Laws of Attraction

Laws of Attraction

2004
×
Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
Prometheus

Prometheus

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Read the review Edit this entry