Sort by

jo has logged 24 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
MirrorMask

MirrorMask

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry