Josh has logged 18 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Edit this entry  
25
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rocks

Rocks

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry