• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Robin Robin

  • No Time to Die

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • PAW Patrol: The Movie

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Red Rocket

  • The Windshield Wiper

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Black Widow

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

  • Bestia

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Affairs of the Art

  • WandaVision

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

  • An Evening with Tim Heidecker

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

  • Another Round

  • The Devil All the Time

  • Nomadland

    ★★½

  • One Night in Miami...

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

  • Summer of 85

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • BoxBallet