Sort by

Josh has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
Edit this entry  
23
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
21
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
13
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
Edit this entry  
24
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★½
Edit this entry  
23
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read prior review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
23
Sicario

Sicario

2015
×
Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry