Sort by

Josh has logged 329 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Read the review Edit this entry  
19
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Edit this entry  
15
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Madea's Big Happy Family

Madea's Big Happy Family

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zygote

Zygote

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★½
Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Images

Images

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
3 Women

3 Women

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry