• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • Yearly Departed

    ★★★★

  • Education

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • Alex Wheatle

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★½

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

  • Lovers Rock

  • 76 Days

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★

  • Hamilton

  • 8:46

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Making Unorthodox

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

  • Frozen II

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Bad Education

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • The Perfect Date

  • Shazam!

  • Captain Marvel

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • Trevor Noah: Son of Patricia

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Beautiful Boy

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Incredibles 2

  • The Professor

  • Solo: A Star Wars Story