Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
76 Days

76 Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bruce Springsteen's Letter to You

Bruce Springsteen's Letter to You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toothless

Toothless

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yearly Departed

Yearly Departed

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry