• Mother/Android

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Whole Truth

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Hellbound

    ★★★★½

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★

  • My Name

    ★★★★

  • Photocopier

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Aftermath

    ★½

  • Deep

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The 8th Night

    ★★★½

  • Midnight

    ★★★½

  • Ghost Lab

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Recalled

    ★★★½

  • August Never Ends

    ★★★

  • Ride or Die

    ★★★½

  • The Unholy

    ★½

  • The Hypnosis

    ★★★

  • Haunted Tales

    ★★

  • Double Patty

    ★★★★★

  • I

    ★★★★

  • Suicide Forest Village

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Hold Me Back

    ★★★★½

  • The Promised Neverland

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • The Cursed Lesson

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★★

  • Young Adult Matters

    ★★★½

  • Samjin Company English Class

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • Diva

    ★★★½

  • Daughters

    ★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Brightest Roof in the Universe

    ★★★★

  • Night in Paradise

    ★★½

  • The Lonely 19:00

    ★★★★★

  • Threads - Our Tapestry of Love

    ★★★★

  • Goedam

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • Sakura

    ★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • Go Back

    ★★★½

  • Whispering Corridors 6: The Humming

    ★★★½

  • Ju-On: Origins

    ★★★★

  • MOTHER

    ★★★★

  • Girl's Revenge

    ★★½

  • Floating Deep Down Summer

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • Black Light

    ★★★

  • Please Don’t Save Me

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Not Quite Dead Yet

    ★★★½

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Mulan

    ½