erin has logged 170 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Name

My Name

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monkey

Monkey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Haunted Tales

Haunted Tales

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
April Story

April Story

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Limit of Sleeping Beauty

The Limit of Sleeping Beauty

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midnight

Midnight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hypnosis

The Hypnosis

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Our Body

Our Body

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Whispering Corridors 6: The Humming

Whispering Corridors 6: The Humming

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hole

The Hole

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aftermath

Aftermath

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Hansel & Gretel

Hansel & Gretel

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Piper

The Piper

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Closet

The Closet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suicide Forest Village

Suicide Forest Village

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deep

Deep

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Infection

Infection

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snow Flower and the Secret Fan

Snow Flower and the Secret Fan

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Occult

Occult

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cursed

Cursed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The 8th Night

The 8th Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hazard

Hazard

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sakura

Sakura

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Young Adult Matters

Young Adult Matters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ju-On: Origins

Ju-On: Origins

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My God, My God, Why Hast Thou Forsaken Me?

My God, My God, Why Hast Thou Forsaken Me?

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Make the Last Wish

Make the Last Wish

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lonely 19:00

The Lonely 19:00

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Light

Black Light

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Until Rainbow Dawn

Until Rainbow Dawn

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hold Me Back

Hold Me Back

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I

I

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
2LDK

2LDK

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry