Sort by

Josh Ohea has logged 24 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tom Segura: Completely Normal

Tom Segura: Completely Normal

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Package

The Package

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry