Josh Ohea has logged 13 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Emelie

Emelie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Old Dogs

Old Dogs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry