Sort by

Josh has logged 167 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alps

Alps

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Square

The Square

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Junior

Junior

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry