RSS feed for josholsonphoto

josholsonphoto has logged 24 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
Heathers

Heathers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Planet II

Blue Planet II

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aelita: Queen of Mars

Aelita: Queen of Mars

1924
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Switch

The Switch

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Split

Split

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Edit this entry