Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
No Way Out

No Way Out

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Secret Headquarters

Secret Headquarters

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Malibu Horror Story

Malibu Horror Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
WifeLike

WifeLike

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
My Tree

My Tree

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tin Can

Tin Can

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
What Josiah Saw

What Josiah Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dead Zone

Dead Zone

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Stowaway

Stowaway

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carter

Carter

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Wedding Season

Wedding Season

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Buba

Buba

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Givers of Death

Givers of Death

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hypochondriac

Hypochondriac

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Allegoria

Allegoria

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Gone in the Night

Gone in the Night

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
Paradise Highway

Paradise Highway

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Playground

Playground

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Please a Woman

How to Please a Woman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Reef: Stalked

The Reef: Stalked

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blackwood

Blackwood

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Aftershock

Aftershock

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Janes

The Janes

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Anything's Possible

Anything's Possible

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cryo

Cryo

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Down with the King

Down with the King

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Day the Music Died: The Story of Don McLean's

The Day the Music Died: The Story of Don McLean's "American Pie"

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Moloch

Moloch

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Doula

Doula

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Righteous

The Righteous

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Live Is Life

Live Is Life

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frank and Penelope

Frank and Penelope

2022
×
Read the review Edit this entry