Sort by

joshrowley has logged 646 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Vicky and Her Mystery

Vicky and Her Mystery

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Lulli

Lulli

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Door into Summer

The Door into Summer

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good Boss

The Good Boss

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Six Weeks to Twelve Years

Six Weeks to Twelve Years

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Repossession

Repossession

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Red Snow

Red Snow

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rumble

Rumble

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Achoura

Achoura

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Darkness of the Road

The Darkness of the Road

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
India Sweets and Spices

India Sweets and Spices

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Son

The Last Son

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Refugee

American Refugee

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Portal Runner

Portal Runner

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Valley

Death Valley

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Ascension

Ascension

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The End of Us

The End of Us

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Reenactment

The Reenactment

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Death to Metal

Death to Metal

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Betrayed

Betrayed

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Only the Animals

Only the Animals

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wolf

Wolf

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Back of the Moon

Back of the Moon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Try Harder!

Try Harder!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Neutral Ground

The Neutral Ground

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Shoot Out

Last Shoot Out

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Faya Dayi

Faya Dayi

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry