Sort by
  • No One Will Save You

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★½

  • Cobweb

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Insidious: The Red Door

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • The Flash

    ★½

  • The Boogeyman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • Renfield

    ★★★

  • Air

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • The Angry Black Girl and Her Monster

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Inside

    ★★★★

  • Reality

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • The Starling Girl

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

    ★★★★★

  • Run Rabbit Run

    ★★

  • You People

  • M3GAN

    ★★★

  • Violent Night

    ★★★½

  • A Christmas Story Christmas

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Significant Other

    ★★

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Blood Relatives

    ★★★★★

  • Smile

    ★★½

  • V/H/S/99

    ★★★

  • Sick

    ★★★★½

  • Biosphere

    ★★★½

  • The Fabelmans

  • Glass Onion

  • The Menu

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • A Wounded Fawn

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • The Prank

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Deadstream

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★½

  • Nanny

    ★★★

  • Speak No Evil

    ★★½

  • Watcher

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Antlers

    ★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★