• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • The Staircase

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • The Bubble

    ½

  • Deep Water

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Weekend Away

    ★★

  • Chernobyl: The Lost Tapes

    ★★★½

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Uncharted

    ½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • Last Train to Christmas

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • Don't Look Up

    ½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • The Grucifixion

  • South Park: Post COVID

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★½

  • An Audience with Adele

  • Encanto

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Hypnotic

  • Eternals

    ★★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Desperate Hour

    ★½

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • James Gunn Ranked

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Clickbait

    ★★½

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★

  • Vortex

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • The Forever Purge

    ½

  • False Positive

    ★★

  • Fatherhood

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★