RSS feed for Joshua

Joshua has logged 20 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arctic

Arctic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad

Bad

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Quay

Quay

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vincent

Vincent

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry