• Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Brightburn

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

  • Shazam!

  • Us

  • Captain Marvel

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

  • Ralph Breaks the Internet

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Doctor Strange

  • Moonlight

  • La La Land

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Interstellar

  • Horns

    ★★★★

  • Avatar

  • Inglourious Basterds

  • Step Brothers

  • The Dark Knight

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Spirited Away

  • Moulin Rouge!

  • Requiem for a Dream

  • Memento

  • Fight Club

    ★★★★

  • The Matrix

  • Dark City

  • Starship Troopers

  • Princess Mononoke

  • Se7en

  • Pulp Fiction

    ★★★

  • Forrest Gump

  • Jurassic Park

  • Terminator 2: Judgment Day

  • The Silence of the Lambs

  • Akira

  • Die Hard

  • RoboCop

  • Full Metal Jacket

  • Evil Dead II

  • The Fly

  • Ferris Bueller's Day Off

  • Back to the Future

    ★★★½

  • The Terminator

  • The Thing

    ★★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

  • Raiders of the Lost Ark

  • Airplane!