Sort by

joshuabriond has logged 21 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
They/Them

They/Them

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Twilight's Kiss

Twilight's Kiss

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Maurice

Maurice

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Humpday

Humpday

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry