RSS feed for Joshua

Joshua has logged 23 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Loveless

Loveless

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Birdboy: The Forgotten Children

Birdboy: The Forgotten Children

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry