Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★½
Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
French Exit

French Exit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Tiptoes

Tiptoes

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★
Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Alligator

Alligator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Critters

Critters

1986
×
★★½
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Classic Albums: Steely Dan - Aja

Classic Albums: Steely Dan - Aja

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★½
Edit this entry  
28
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Edit this entry  
21
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★½
Edit this entry  
14
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Striptease

Striptease

1996
×
★★½
Edit this entry  
12
Val

Val

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Clifford

Clifford

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Edit this entry