RSS feed for Joshua

Joshua has logged 22 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Amistad

Amistad

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
18
American Fable

American Fable

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Teenage Cocktail

Teenage Cocktail

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Stray

A Stray

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Claire in Motion

Claire in Motion

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Pursuit of Silence

In Pursuit of Silence

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Am Belfast

I Am Belfast

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pet

Pet

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Boone

Boone

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Starving the Beast: The Battle to Disrupt and Reform America’s Public Universities

Starving the Beast: The Battle to Disrupt and Reform America’s Public Universities

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Other Half

The Other Half

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
From Nowhere

From Nowhere

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hook

Hook

1991
×
★★★★
Edit this entry  
07
Always

Always

1989
×
★★★
Edit this entry  
06
Neerja

Neerja

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★★
Edit this entry