RSS feed for Joshua
  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • The Director and the Jedi

    ★★★½

  • Jinn

    ★★★½

  • Age Out

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Thy Kingdom Come

    ★★★★½

  • More Human Than Human

    ★★★

  • Fast Color

    ★★★

  • Number 37

    ★★★½

  • Prospect

    ★★★★½

  • Support the Girls

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Pass Over

    ★★★★

  • Padmaavat

    ★★★★

  • Early Man

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Hale County This Morning, This Evening

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Fauve

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Marguerite

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Ex Libris: The New York Public Library

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • 24 Frames

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Case for Christ

    ★★★½

  • Life

    ★★★★

  • Mayhem

    ★★★

  • The Price

    ★★★

  • Easy Living

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Becoming Bond

    ★★★★

  • California Dreams

    ★★★★½

  • DRIB

    ★★★★

  • The Strange Ones

    ★★★½

  • A Bad Idea Gone Wrong

    ★★★½

  • Lucky

    ★★★½

  • Lane 1974

    ★★★★

  • 68 Kill

    ★★★½

  • Small Crimes

    ★★★½

  • Win It All

    ★★★★½

  • Mother

    ★★★★

  • Like Me

    ★★★★½

  • Song to Song

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★