• Creed

    ★★★★½

  • In the Heart of the Sea

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • In Pursuit of Silence

    ★★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Back in Time

    ★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★★½

  • The Walk

    ★★★★

  • Pan

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • The Fits

    ★★★★

  • Everest

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Fantastic Four

    ★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Terminator Genisys

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Jurassic World

    ★★★½

  • San Andreas

    ★★★½

  • The Little Prince

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Tomorrowland

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • I Am Belfast

    ★★★★

  • Focus

    ★★★

  • The Gunman

    ★★

  • Knight of Cups

    ★★★★½

  • Jupiter Ascending

    ★★★★

  • Brooklyn

    ★★★½

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★★½

  • Mistress America

    ★★★★

  • Strange Magic

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Exodus: Gods and Kings

    ★★★½

  • Selma

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Fury

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★½

  • The Salt of the Earth

    ★★★★½

  • Bang Bang!

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Lucy

    ★★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½

  • Timbuktu

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★★★½

  • Transcendence

    ★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Draft Day

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Veronica Mars

    ★★★★

  • Noah

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • Life Itself

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★½

  • The Better Angels

    ★★★★½

  • Mitt

    ★★★★

  • Jack Ryan: Shadow Recruit

    ★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★