Sort by

JoshUnderwood has logged 33 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Night School

Night School

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prime Cut

Prime Cut

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Repo Jake

Repo Jake

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Man Called Blade

A Man Called Blade

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Walking Tall

Walking Tall

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hellhole

Hellhole

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Night in Old Mexico

A Night in Old Mexico

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alabama's Ghost

Alabama's Ghost

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mean Johnny Barrows

Mean Johnny Barrows

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mad Magician

The Mad Magician

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Benji

Benji

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Superstition

Superstition

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Date with a Kidnapper

Date with a Kidnapper

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Was a Teenage Frankenstein

I Was a Teenage Frankenstein

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Legend of the Werewolf

Legend of the Werewolf

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Devils of Darkness

Devils of Darkness

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lisa, Lisa

Lisa, Lisa

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bermuda Triangle

The Bermuda Triangle

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The 5,000 Fingers of Dr. T.

The 5,000 Fingers of Dr. T.

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Deadly Messages

Deadly Messages

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frozen Scream

Frozen Scream

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Memorial Valley Massacre

Memorial Valley Massacre

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fiend

Fiend

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Death Spa

Death Spa

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Island

The Island

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Place to Hide

No Place to Hide

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry