JoshUnderwood has logged 235 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Clownado

Clownado

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
Shriek of the Mutilated

Shriek of the Mutilated

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Death Feud

Death Feud

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bloodfist

Bloodfist

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bonehill Road

Bonehill Road

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Secret Santa

Secret Santa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Shelved

Shelved

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
07
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Slay Belles

Slay Belles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Krampus Origins

Krampus Origins

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mrs. Claus

Mrs. Claus

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Death Warmed Up

Death Warmed Up

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brain of Blood

Brain of Blood

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brides of Blood

Brides of Blood

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Major League

Major League

1989
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Horror Show

The Horror Show

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Heartbeat

Heartbeat

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Possessor

The Possessor

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Furies

The Furies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lift

The Lift

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mountaintop Motel Massacre

Mountaintop Motel Massacre

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Viy

Viy

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Beast of the Yellow Night

The Beast of the Yellow Night

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lasso

Lasso

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clowntergeist

Clowntergeist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Circus Kane

Circus Kane

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry