• Respect

  • The Suicide Squad

  • Old

  • The French Dispatch

  • Stillwater

  • Black Widow

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • F9

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

  • Judas and the Black Messiah

  • The Last Blockbuster

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

  • I Care a Lot

  • Nomadland

  • One Night in Miami...

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • On the Trail: Inside the 2020 Primaries

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Greyhound

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Onward

    ★★

  • Sylvie's Love

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

  • The Courier

  • John Henry

    ½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

  • Belichick & Saban: The Art of Coaching

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Wave

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Sound of Metal

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • A Kid from Coney Island

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Once Upon a Time in London

    ★★

  • Q Ball

    ★★★½