• Groot's Pursuit

    ★★★★

  • The Little Guy

    ★★★★★

  • Groot's First Steps

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Groot Takes a Bath

    ★★★★½

  • Magnum Opus

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Spiderhead

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • RRR

    ★★

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Moonfall

  • All of Us Are Dead

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Carlos Ballarta: False Prophet

    ★★★½

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Injustice

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Akakiri

  • Lop & Ochō

    ★½

  • The Elder

    ★★★★½

  • T0-B1

    ★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Village Bride

    ★★½

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★½

  • The Duel

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Money Heist: From Tokyo to Berlin

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½